Deklaracje elektroniczne za 2014

formularz podatkowy 300x200 Deklaracje elektroniczne za 2014Komputery PC są już naszą codziennością, dlatego też wiele formalności finalizujemy dzięki postępowi technologicznemu. Rozliczenie PIT on line to z każdym rokiem coraz bardziej częsta tendencja. E-deklaracje to prawdziwe ułatwienie, więc nie ma się co dziwić podatnikom, którzy preferują je zamiast tradycyjnych formularzy.

PIT przez Internet bezpłatnie

E-deklaracje to forma dozwolona przez Ministerstwo Finansów od 2008 roku. PITy w sieci są traktowane tak samo, jak formularze wydrukowane. Różni się tylko to, że elektroniczne PITy możemy wypełnić w swoich czterech kątach, znacznie skuteczniej i sprawniej.

PITy 2014 bez e-podpisu

Obywatele nie stosują rozliczania PITów w elektronicznym odpowiedniku z obawy przed podpisem elektronicznym. Ale trzeba być świadomym, że każdy arkusz PIT można wypełnić i wysłać bez konieczności składania e-podpisu. E-deklaracje nie dokładają żadnego czynnika ryzyka w trakcie naszego rozliczenia podatkowego.

Formularz elektroniczny wypiera tradycyjny

Zeznanie podatkowe za 2014 rok w postaci e-deklaracji, całkowicie zastępuje drukowane formularze. Ulga za internet, ulga na dziecko i pozostałe odliczenia także obowiązują przy deklaracjach elektronicznych. Dodatkowym walorem e-deklaracji jest to, że jest kilka sposobów wypełnienia jej. PIT online to wypełnianie deklaracji w środowisku internetowym. Można także pobrać PIT 37 pdf, oraz resztę formularzy, a następnie wypełnić je na dysku swojego komputera. Idealną opcją jest ściągnięcie zupełnie bezpłatnego programu PIT pro, który przeprowadzi nas przez wypełnianie formularza, a następnie ułatwi jego wysłanie.

Obywatel, który skutecznie wypełni druk PIT, powinien otrzymać Upoważnienie Poświadczenia Odbioru – UPO, udowadniające, że PIT pod postacią elektroniczną dotarł do urzędu i został zaakceptowany.