Korzyści z rozliczenia pit za pomocą programu

Posted by on mar 6, 2014 in PIT 2013/2014 | 0 comments

Korzyści z rozliczenia pit za pomocą programu Internet dla jednych jest narzędziem pracy, dla drugich stanowi źródło rozrywki. Może służyć też szczytnym celom i znacznie ułatwić Ci życie w trakcie rozliczeń rocznych. Jest to tak szybki i wygodny sposób, że w roku poprzednim dzięki sieci rozliczyło się 10 milionów Polaków. Z roku na rok statystyka się poprawia i przewiduje się, że niedługo całkowicie zdominuje kwestie rozliczeń rocznych. Poznaj sposób, na szybkie i poprawne rozliczenie z pit.

Jak wybrać dobry program do pit?

Mnogość programów do rozliczeń może przyprawiać o zawrót głowy. Poznaj najważniejsze cechy dobrego programu do rozliczeń rocznych i wypełnij swój pit!

Dobry program cechuje się… program pit

 • Systemem inteligentnych podpowiedzi. Stanowi on bardzo ważny aspekt, ponieważ minimalizuje ryzyko powstania ewentualnego błędu i stanowi wsparcie na każdym etapie. System podpowiada, gdy wahamy się, co wpisać w poszczególne rubryki, na podstawie wcześniej wprowadzonych informacji wybiera pit. Uzupełnia też informacje, które są powtarzalne i alarmuje, gdy popełnimy błąd.
 • Aktualnością i kompletnością formularzy. Dobry program powinien automatycznie pobierać prawidłowe wzory formularzy pit. Jest to ważne w kwestii naszego bezpieczeństwa, gdy prześlemy nieprawidłowy formularzy możemy liczyć się z tym, że Fiskus ukaże nas konsekwencjami finansowymi.
 • Pozytywną Rekomendacją. Dobrze, jeśli program do pit posiada rekomendacje jakiegoś instytutu, który cieszy się dobrą opinia społeczną i zajmuje się finansami. Może to być na przykład: Ministerstwo Finansów, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
 • Możliwością wsparcia technicznego lub merytorycznego. Jeśli z jakiegoś powodu program nie działa, dobrze byłoby mieć możliwość konsultowania usterki ze specjalistą, który podpowie, co w danej sytuacji należy poczynić. Podobnie rzecz ma się z samym wypełnianiem formularzy, kiedy powstanie jakieś pytanie. Dobrze byłoby mieć komfort konsultacji z ekspertem w dziedzinie finansów - oczywiście wszystko w ramach bezpłatnej usługi.
 • Dostępnością i bezpłatną pełną wersją. Istnieją bardzo dobre w pełni bezpłatne programy do pit. Instytucje, które je udostępniają nie mają z tego powodu żadnych korzyści. Taka polityka ma na celu zazwyczaj wyłącznie podniesienie prestiżu danej placówki i zdobycie zaufania potencjalnego klienta.
 • Bezpieczeństwem. Warto trochę poczytać o programie, zanim zdecydujemy się z niego skorzystać. Trzeba przyjrzeć się nie tylko jego rekomendacji, ale również temu, czy posiada certyfikaty bezpieczeństwa przesyłu danych.

Jakie są zalety skorzystania z program pit?

Znamy już kryteria, jakimi należy się posłużyć, gdy chcemy dobrać dobry program do wypełniania pit. Poznajmy więc korzyści, jakie da mam takie wyjście.
 • Uzupełnimy pit w mniej niż 5 minut! Ponieważ zyskujemy sporo ułatwień w postaci inteligentnego systemu podpowiedzi, oraz możliwość przesłania wypełnionego formularz drogą elektroniczną - zyskujemy na czasie. Omija nas stanie w kolejkach i powtórne wypełnianie pitu, gdy popełnimy jakiś błąd. Zalety programu
 • Rozliczymy formularz bez pośrednictwa urzędu. Nie musimy biegać do Skarbówki, wszystkie formularze mamy dostępne nieodpłatnie w sieci. Zazwyczaj wizyty w urzędzie nie kojarzą się dobrze, unikniemy więc kontaktu z biurokracją.
 • Od razu po wysłaniu otrzymujemy potwierdzenie odbioru. Zyskujemy więc dowód, że pit został przyjęty. Na jego podstawie możemy w razie czego udowodnić, że złożyliśmy druk na czas.
 • Druk pit wypełniamy w domu. Czyli bez stresu, w terminie i błyskawicznie. Opcja wymarzona dla tych, co odkładają wszystko na ostatnią chwile lub nie przepadają za wizytami w urzędzie
 • To naprawdę bezpieczne! Twoje dane są chronię przez specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, dodatkowo przed przesłaniem do urzędu program z którego korzystasz będzie wymagał autoryzacji danych.
Jeśli już wiesz jakimi kryteriami kierować przy wyborze dobrego programu do pit, poznałeś już zalety takiego rozwiązania, nie zwlekaj – wypełnij pit online! Masz na to czas do 30 kwietnia 2015 roku!PIT 2014 program PIT darmowy program pit PIT 37 program pit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>