Odliczenie internetu od podatku

formularz pit 300x225 Odliczenie internetu od podatkuPodatniku internauto. Być może doszła do ciebie informacja, że w poprzednim okresie rozliczeniowym zaszły gruntowne zmiany w powiązaniu z odpisem od podatku za internet. Przeczytaj, czy teraz również możesz otrzymać ulgę za internet.

Ostatnie lata ulgi internetowej

Przy okazji ostatniego sezonu podatkowego, czyli od 1 stycznia 2013, znaczna część podatników straciła możliwość odliczania internetu od podatku. Głównym powodem jest to, że uległa zmianie ustawa regulująca przyznawanie tej ulgi. Wraz z poprzednim rokiem jesteśmy w stanie odliczyć internet tylko dwa razy. W wypadku, gdy obywatel przez kilka lat korzystał z ulgi internetowej, straci do niej prawo.

Korzyści dla małżeństwa

Jeżeli pragniesz odliczyć omawianą ulgę od podatku po raz pierwszy lub drugi, masz nadal takie prawo. Od teraz odpis za internet można zrealizować dwukrotnie. Bycie w związku małżeńskim przekształca tę sytuację. Jeśli dwa lata pod rząd żona lub mąż korzystał z ulgi internetowej, przez następne dwa lata może to robić druga osoba.

Spieszmy się z odliczeniem internetu od podatku, ponieważ to jego ostatnie lata wśród zasad dotyczących rozliczenia podatkowego.