Rozliczenie podatkowe na emeryturze

Posted by on sty 19, 2014 in PIT 2013/2014 | 0 comments

Niektórzy sądzą, że w momencie, gdy idziemy na emeryturę lub zdobywamy rentę, nie mamy już tylu obowiązków obywatelskich. Lecz sprawy mają się tak, że w dalszym ciągu nie mamy prawa zupełnie zapomnieć o deklaracjach PIT.

ZUS, KRUS i skarbówka

Rencistów i emerytów z podatków zasadniczo rozliczają ubezpieczyciele, poza nimi ZUS oraz KRUS przekazują PIT 11A lub PIT 40A nim skończy się luty. Lecz gdy emeryt ma przychody z dodatkowego zlecenia, w takiej sytuacji musi zeznać ten dochód skarbówce.

Zwolnienie z obowiązku

Obowiązuje sporo gatunków rent, które zwalniają nas kompletnie z zeznania podatkowego pod postacią PIT. Są to inwalidzi wojenni, wojskowi, osoby represjonowane. Reszcie proponujemy rozliczyć się bezpłatnie z naszym programem PIT.

Emerytury i renty a osobowość prawna

Najnowsi renciści i emeryci muszą zdawać sobie sprawę, że wraz z odejściem na taki sposób dofinansowywania nadal są osobami fizycznymi w rozumieniu prawa, a dokładniej – podatnikami. Osoba prawna to obywatel Polski od narodzin, do ostatniej chwili. Z tego powodu po decyzji na emeryturę, nadal zostajemy objęci prawem. Warto przekonać się, czy przypadkowo nie powinniśmy zapłacić podatku.

Który PIT dla emerytów i rencistów

W momencie, gdy emeryt lub rencista posiada zyski z pracy, dokumentuje tylko owe zyski używając PIT 37. Zaś jeżeli posiada działalność gospodarczą, wypełnia wtedy PIT 36, niczym typowy obywatel prowadzący działalność. Bez względu na to, w jakim jesteś wieku, program do PIT jest stworzony specjalnie dla Ciebie i niewątpliwie nie czekają na Ciebie żadne przeszkody w korzystaniu z niego. Czas rozliczyć się z podatkuPIT 2014 program PIT darmowy program pit PIT 37 program pit

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>